نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

7 دلیل طلایی برای انتخاب تاسیسات و تهویه مطبوع به عنوان عرصه شغلی حرفه‌ای

7 دلیل طلایی برای انتخاب تاسیسات و تهویه مطبوع به عنوان عرصه شغلی حرفه‌ای

در این بخش 7 دلیل طلایی برای انتخاب تاسیسات و تهویه مطبوع را با هم مرور خواهیم کرد.

شاید اصلی‌ترین دغدغه هر فردی بعد از رسیدن به سن اشتغال، ورود موفقیت‌آمیز به این عرصه باشد. موضوع مهمی که تقریبا تمامی خوشبختی را با خود به همراه دارد!
البته اگر به این غلظت هم با این دیدگاه موافقت نکنیم، نمی‌توان منکر شد که اشتغال مساله بسیار مهمی است. اگر نگوییم همه‌چیز هست (که البته نیست)، بسیاری از جنبه‌های زندگی فرد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین دست‌یابی به «اشتغال موفق و پایدار» یکی از اصلی‌ترین اهداف هر فردی برای ورود مستحکم به عرصه اجتماع و حرکت سازنده در آن به شمار می‌رود.

نکته ظریفی که این روزها تقریبا بر هیچ‌کس پوشیده نیست، حلقه گمشده میان دانشگاه و صنعت است؛ خیل عظیم فارغ‌التحصیلان دانشگاه در رشته‌های مختلف مهندسی که «دانش مهندسی» را فرا گرفته‌اند اما با «حرفه مهندسی» آشنا نیستند و «مهارت» کافی برای ورود موفق به عرصه اشتغال را ندارند.
از تجربه شخصی خود بگویم. روزگاری من هم از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم و به عرصه‌های مختلف اشتغال سرک کشیدم تا مسیر موردنظر خود را پیدا کنم. تقریبا به هر نقطه‌ای که می‌رسیدم این نکته بیشتر و بیشتر پررنگ‌تر می‌شد که آنچه در دانشگاه آموختم، صرفا «هنر حل مساله» بود و البته که همین هنر نیز مهارت بسیار کلیدی و مهمی به شمار می‌رفت،‌ اما کافی نبود.
فارغ‌التحصیل دانشگاه در رشته‌های فنی – مهندسی مانند گرایش‌های مختلف مهندسی مکانیک، همانند موم خامی است که آماده شکل گرفتن است و اگر این اتفاق به درستی رخ دهد، نتیجه خارق‌العاده خواهد بود و عرصه اشتغال، بستر انتخاب و شکل دادن به این موم خام است.

اشتغال، اشتغال و اشتغال…

موضوع بحث ما در عرصه فعلی، بررسی موضوع اشتغال در تمامی زمینه‌ها و جنبه‌ها نیست. رشته‌های فنی – مهندسی علی‌الخصوص مهندسی مکانیک و زمینه‌های وابسته آن مدنظر ماست. قصد داریم «صنعت تاسیسات و تهویه مطبوع» که در خارج از کشور به آن MEP‌ و HVAC-R می‌گویند، به عنوان یکی از صنایع مولد و پیشرو در ایران و تمامی نقاط جهان را موضوع بحث قرار دهیم.
اشتغال هم قاعده خود را دارد. عرصه تاسیسات و تهویه مطبوع هم قاعده خود را دارد و اشتغال در عرصه تاسیسات نیز همین‌طور. هیچ مهم نیست‌ در همین لحظه در چه جایگاهی هستید. اوضاع خوبی دارید یا ندارید، تجربه دارید یا ندارید، شما هم می‌توانید شروع کنید و موفق باشید. نقطه شروع شما دقیقا همین‌جاست.
در این فایل تصویری در خصوص 7 دلیل طلایی و کلیدی برای انتخاب مهندسی تاسیسات و سیستم‌های تهویه مطبوع به عنوان عرضه شغلی حرفه‌ای صحبت کرده‌ام.
دیدن این فایل را برای تمامی افرادی که به دنبال انتخاب مسیر شغلی مناسب خود هستند توصیه می‌کنم.

ثبت‌نام در قدرتمندترین دوره آموزشی تاسیسات و تهویه مطبوع
پکیج جامع مهندس حرفه‌ای تاسیسات (پکیج طلایی طراحی، نظارت و اجرا)
دوره‌ای استثنایی با نتایجی خیره‌کننده

فایل تصویری «7 دلیل طلایی برای انتخاب تاسیسات و تهویه مطبوع به عنوان عرصه شغلی حرفه‌ای»
فرمت فایل:
 Mp4 / مدت زمان: ۱۶:۵۱ دقیقه / حجم فایل: ۶۳.۰ مگابایت / دانلود با لینک مستقیم

فایل صوتی «7 دلیل طلایی برای انتخاب تاسیسات و تهویه مطبوع به عنوان عرصه شغلی حرفه‌ای»
فرمت فایل: Mp3 / مدت زمان: ۱۶:۵۱ دقیقه / حجم فایل: ۱۵.۹ مگابایت / دانلود با لینک مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید